Nietrzeźwy kierowca z Suwałk zatrzymany mimo zakazu prowadzenia
34-latek miał 2,5 promila alkoholu i prowadził pojazd mimo zakazu. Grozi mu do 5 lat więzienia.
Suwalscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał 2,5 promila alkoholu w organizmie i jednocześnie posiadał zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.
Suwalscy mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej Opla. Podczas rozmowy policjanci wyczuli alkohol w oddechu kierowcy. Okazało się, że 34-latek był pijany. Badanie alkomatem potwierdziło ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Dodatkowo w policyjnych systemach stwierdzono, że prowadził pomimo wydanego zakazu. Mieszkaniec Suwałk stanie teraz przed sądem. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego za kierowanie w stanie nietrzeźwości pomimo zakazu do kierowania pojazdami grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: policja.gov.pl