Bezpieczeństwo dzieci podczas wakacji: policjanci z Suwałk edukują w Szelmencie
Policjanci z Suwałk przypominają dzieciom zasady bezpiecznego wakacyjnego wypoczynku nad wodą i w lesie.
Dbałość o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży podczas wakacyjnego wypoczynku to priorytet policjantów z Suwałk.
Dlatego funkcjonariusze regularnie spotykają się z uczestnikami kolonii, festynów i obozów na terenie naszego powiatu, by przypominać o podstawowych zasadach bezpiecznego wypoczynku nad wodą, w lesie i na wsi.
W Szelmencie suwalscy policjanci spotkali się z dziećmi i młodzieżą. W trakcie rozmowy poruszali kwestie ogólnego bezpieczeństwa, z naciskiem na rozsądne korzystanie z akwenów. Podkreślali, że woda to żywioł, z którym nie wolno lekceważyć ryzyka. Zwrócili uwagę, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych i podejmowanych decyzji, które powinny być przemyślane i rozsądne.
Źródło: policja.gov.pl