Suwałki: agresywny mężczyzna dobijał się do mieszkania i groził policjantom
41-latek z Suwałk dobijał się do mieszkania, znieważał policjantki i groził im śmiercią - zatrzymany po interwencji.
Policjanci z Suwałk otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie dobijającym się do mieszkania znajomej. 41-latek z Suwałk, będący wcześniej znany właścicielce mieszkania, stukał po oknach i usiłował wejść do środka. Na miejsce natychmiast przybyły policjantki. Mężczyzna będący po wpływem alkoholu zachowywał się wobec interweniujących funkcjonariuszek agresywnie i wulgarnie, nie stosował się do wydawanych poleceń, znieważał mundurowych i kierował wobec nich groźby.
Po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do wytrzeźwienia. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy oraz groźby karalne. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.
Źródło: policja.gov.pl