Ogólne 26.06.2026

Suwałki: agresywny mężczyzna dobijał się do mieszkania i groził policjantom

41-latek z Suwałk dobijał się do mieszkania, znieważał policjantki i groził im śmiercią - zatrzymany po interwencji.

Komenda Miejska Policji w Suwałkach

Generała Kazimierza Pułaskiego 26, 16-400 Suwałki

Policjanci z Suwałk otrzymali zgłoszenie o mężczyźnie dobijającym się do mieszkania znajomej. 41-latek z Suwałk, będący wcześniej znany właścicielce mieszkania, stukał po oknach i usiłował wejść do środka. Na miejsce natychmiast przybyły policjantki. Mężczyzna będący po wpływem alkoholu zachowywał się wobec interweniujących funkcjonariuszek agresywnie i wulgarnie, nie stosował się do wydawanych poleceń, znieważał mundurowych i kierował wobec nich groźby.

Po zatrzymaniu mężczyzna został doprowadzony do wytrzeźwienia. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty znieważenia funkcjonariuszy oraz groźby karalne. Zgodnie z kodeksem karnym za te przestępstwa grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 3.

Źródło: policja.gov.pl

PO

Piotr Ostrowski

Wspiera dział kroniki policyjnej, szybko weryfikuje komunikaty służb i dopowiada najważniejsze informacje dla mieszkańców.

Więcej artykułów →

Udostępnij: