W Suwałkach 28-latek uszkodził dwa auta i usłyszał zarzuty
28-latek z Suwałk celowo uszkodził dwa zaparkowane pojazdy; szkody wyceniono na 8,5 tys. zł. Grozi mu do 7,5 roku więzienia w recydywie.
Suwalscy policjanci zatrzymali 28-letniego mężczyznę, który celowo uszkodził dwa zaparkowane pojazdy. Szacunkowe straty wynoszą 8 500 zł. Zatrzymany usłyszał zarzuty zniszczenia mienia w warunkach recydywy. Zgodnie z kodeksem karnym za takie przestępstwo grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku recydywy może zostać ona zwiększona o połowę. Sprawa trafi teraz przed sąd.
Dyżurny suwalskiej komendy został powiadomiony o uszkodzeniu pojazdów na jednym z osiedli w Suwałkach. Zdarzenie widzieli przypadkowi świadkowie, którzy podali funkcjonariuszom rysopis wandala. Na miejscu ustalono, że mężczyzna chwycił za wycieraczkę zaparkowanej toyoty i siłowo ją wygiął, a następnie kopnął i uderzył w karoserię zaparkowanego seata. Pokrzywdzeni wycenili straty na 8 500 zł. Policjanci z patrolu zatrzymali sprawcę chwilę później. 28-latek spędził noc w policyjnej celi. Następnego dnia usłyszał zarzuty w warunkach recydywy. Za zniszczenie mienia kodeks karny przewiduje karę do 5 lat pozbawienia wolności, ale w warunkach recydwy może ona zostać zwiększona o połowę. Teraz za swoje chuligańskie zachowanie odpowie przed sądem.
Za zniszczenie mienia obowiązuje kara do 5 lat pozbawienia wolności; w warunkach recydywy może ona być zwiększona o połowę. Sprawca stanie przed sądem w najbliższym czasie.
Źródło: policja.gov.pl